Oswietlenie ewakuacyjne led

Systemy oświetlenia awaryjnego mają dużo kluczową postać w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni pozostać trwale okaleczeni, i nawet że zostać zagrożone ich występowanie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zakończą się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w niniejszych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal nigdy nie jest szybkie. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Różnią się one na inne typy, ale zadaniem wszystkiego spośród nich jest utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez taki moment po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, a w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Man PrideMan Pride. Manières naturelles à l'érection

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie tylko w przemyśle lecz i w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w czasie dobrej pracy instalacji. W punkcie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do czasu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw jest niestety pewne wady, jakimi jest używanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Własny sposób teoretyczny do korzystania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można także użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło działać wiele godzin, ale energię będzie można również dać do pozostałych urządzeń, na wzór komputerów czy niektórych maszyn.